Wnętrze piekarni Picador w Warszawie

2021 / projekt aranżacji wnętrza lokalu usługowego/18 m2 / Warszawa, al. Niepodległości 142A
skład zespołu: Mateusz Frankowski, Marcin Solarek, Fryderyk Graniczny,  zdjęcia: Ignacy Matuszewski, Wiktoria Włoczewska

 

 

Picador to niewielka sieć piekarni rzemieślniczych. Marka swoją identyfikacją wizualną nawiązuje do klimatu warszawskiego, przedwojennego modernizmu. Lokal, którego wnętrze zaprojektowaliśmy, pasuje do tego wizerunku jak ulał, mieści się bowiem na parterze przedwojennej kamienicy znajdującej się na warszawskim Mokotowie. Na miejscu zastaliśmy, piękną, historyczną posadzkę wykonaną z beżowo-pomarańczowych kafli cementowych (ubytki uzupełniliśmy polskimi współczesnymi płytkami z serii Paradyż Modernizm), ułożonych w szachownicę. Pozostawienie płytek było decyzją oczywistą, pozostało nam jedynie uzupełnić paletę kolorystyczną i materiałową.

Sercem tego miejsca jest lada ekspozycyjna wykonana z zielonego marmuru Verde Guatemala, nad którą znajduję się ogromna mosiężna lampa. Regały i witryny ekspozycyjne zostały wykonane z wędzonego dębu, czerwono-brązowy blat szafki kuchennej wykonany jest z marmuru Emperador Dark. Ściany pokrywają beżowe płytki cementowe oraz farba wapienna.

Mnogość kolorów i materiałów zrównoważyliśmy prostymi (ale funkcjonalnymi) formami mebli. Wnętrze mimo kolorystyki w stylu retro pozostaje minimalistyczne i nowoczesne.

Kompleksowy projekt wnętrza poza koncepcją stylistyczną obejmował również projekty wykonawcze i warsztatowe oraz nadzór autorski. Wszystkie elementy wnętrza, łącznie z meblami ruchomymi i lampami zostały wykonane na wymiar według naszych pomysłów.