Nowoczesna farma – rustykalny minimalizm we wnętrzu domu jednorodzinnego

2022 / projekt  wnętrza domu jednorodzinnego  / woj. Mazowieckie  / 220 m2
skład zespołu: Gabriela Głowacka, Fryderyk Graniczny, Mateusz Frankowski, Marcin Solarek,

 

Projekt wnętrza nowoczesnej farmy wybudowanej w tym roku pod Warszawą. Ten otoczony wiejskim krajobrazem dom stylizowany jest na kamienną stodołę. Nasz projekt wpisuje się w taki klimat, jednocześnie pozostając współczesnym. Można powiedzieć, że to wnętrze utrzymane jest w duchu rustykalnego minimalizmu.

Naszym podstawowym celem była ekspozycja architektonicznych walorów przestrzeni jaką zastaliśmy. Osiągnęliśmy to pokrywając ściany i podłogę monochromatycznymi powłokami (ciepła i jasna farba wapienna, mikrocement, beton architektoniczny) oraz odkrywając najładniejsze elementy drewnianej konstrukcji (m.in. więźbę dachową, strop i schody w przedpokoju). Dzięki temu najważniejszą ozdobą tego wnętrza pozostała jego konstrukcja, efektowne kształty pomieszczeń i struktura materiałów wykończeniowych.

Ciepłą, minimalistyczną przestrzeń wypełniliśmy rustykalnymi dodatkami w postaci antyków z odzysku, zabudową meblową wykonaną z naturalnych i szlachetnych materiałów (dąb bejcowany, marmur Irish Green czy Calacata viola),  klasykami designu (np. krzesła Meribel Charlotte Perriand) oraz współczesnym oświetleniem (np. lampa Anders od grupy Pinch, czy alabastrowe Kinkiety ADA od wszystkieied Maker).

Projekt odzwierciedla nasz nowoczesny styl oraz miłość inwestorów do antyków. Będziemy realizować go w 2022 roku w ramach naszej kompleksowej usługi, oprócz projektu koncepcyjnego i wykonawczego prowadzimy na inwestycji również nadzór autorski.