Kawalerka w Katowicach

Projekt wnętrza kawalerki
Katowice
2017

Wnętrze tego niewielkiego (30 m2) mieszkania zostało zaprojektowane dla jednej osoby. Składa się ono z jednego pokoju i łazienki, pokój ten, mimo iż niewielki został postrefowany tak, aby każdy jego kąt mógł pełnić oddzielną funkcję. Mamy tutaj jednocześnie kuchnię, jadalnię, salon, sypialnię i garderobę, wszystko oddzielone od siebie zasłonkami i regałami.

Głównymi wytycznymi podczas projektowania był niewielki budżet, zakaz wymiany podłóg oraz lokalizacji gniazdek i przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Niewielka zmiana układu funkcjonalnego, jaką było wydzielenie garderoby obok kuchni, zmusiła nas to do prowadzenia przyłączy wody i wentylacji bezpośrednio na ścianie. Widoczne przewody postanowiliśmy wyeksponować, pomalowaliśmy je na jaskrawo żółty kolor, w połączeniu z zastanymi tam czarnymi płytkami oraz ciemnobrązową podłogą stworzyło to retro klimat, któremu podporządkowaliśmy resztę wystroju.

W całym wnętrzu przewijają się biało czarne kontrasty, od kuchni, przez geometryczne zasłony po dominującą część sypialnianą tapetę z etnicznym wzorem. Całość została ożywiona jaskrawą żółcią i stonowaną zielenią.