Dom z werandą

projekt domu jednorodzinnego / 2019 / Falenty / 220 m2 / planowana realizacja 2020-2021

Dom dla młodej pary z dwójką dzieci. Klasyczny program funkcjonalny domu został rozszerzony o gabinet z dwoma stanowiskami komputerowymi, saunę, warsztat oraz garaż dwustanowiskowy w bryle domu.

Forma oraz charakter domu wynika z wytycznych projektowych przedstawionych nam przez inwestorów. Styl wabi-sabi, forma nowoczesnej stodoły oraz niechęć do całkowicie otwartej przestrzeni wypoczynkowej to główne cele, jakie mieliśmy spełnić, projektując ten dom.

Dom ma kształt uproszczonej stodoły z dobudówką w formie niewielkiej werandy, w której znajdują się pomieszczenia wypoczynkowe (salon gabinet oraz taras). Dzieląc bryłę domu na ‘stodołę’ oraz ‘werandę’ udało nam się odseparować przestrzeń salonu od reszty strefy dziennej znajdującej się na parterze.Na piętrze znajduje się strefa nocna składająca się z sypialni rodziców, dwóch symetrycznych pokoi dziecięcych, warsztatu, garderoby oraz łazienki.

Elewacja domu wykonana została z cegły w ciemnoczerwonym kolorze, dachówki bitumicznej oraz drewnianej stolarki okiennej.
Wnętrze utrzymane jest w ciepłej kolorystyce beżów, szarości i brązów – materiały wykończeniowe to przede wszystkim drewno i beton